Print Friendly, PDF & Email

W tygodniu poprzedzającym Święto, w bibliotece została wyeksponowana literatura związana tematycznie z życiu i twórczością Stanisława Moniuszki, a także pamiątkowa tablica poświęcona Patronowi Szkoły. Oglądający z wielkim zdziwieniem przypatrywali się  rękopisom pisarza i pierwodrukom – oczywiście    w formie kserokopii.

W klasach trzecich odbyły się dwugodzinne spotkania czytelniczo – muzyczno – plastyczne pt. „ Moniuszko oczami dzieci”. Uczniowie,  w bardzo przystępny i zabawny sposób dowiedzieli się wiele o życiu   i twórczości Stanisława Moniuszki. Wysłuchali również najbardziej znanych utworów kompozytora – „Dziad i Baba” , „Prząśniczka” , „Chochlik”, arie z oper „Halka” i „Straszny Dwór”. W czasie słuchania arcydzieł Mistrza uczniowie wykonywali prace plastyczne, które zostały wyeksponowane w bibliotece.

Obserwując zainteresowanie dzieci tematem lekcji, mam nadzieję, że te spotkania przybliżyły sylwetkę Patrona, a także rozbudziły wyobraźnię i wrażliwość na piękno polskiej muzyki poważnej.

                                        Halina Tumińska (Nauczyciel – bibliotekarz)

Odsłony: 11

Podobne wpisy