Print Friendly, PDF & Email

28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Jako pierwsze oglądały ją dzieci z klas I-III, a później – uczniowie z oddziałów IV-VI.

Po przybyciu społeczności szkolnej na salę gimnastyczną wprowadzono  sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Po czym głos zabrał pan dyrektor Sławomir Maciejewski. Przybliżył on zebranym okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz przypomniał o jej znaczeniu dla historii Polski.

         Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez dzieci z klas: IVa, IVc i VIc pod kierunkiem pani Agnieszki Krzesińskiej, a także pani Ewy Jóźwiak. Zwieńczeniem akademii był polonez zatańczony przez uczniów z klasy VIc oraz Piosenka małego patrioty zaśpiewana przez dzieci z IVa i IVc.
         Całość tworzyła piękną i ciekawą lekcję historii, podczas której przypomnieliśmy sobie, że choć jesteśmy członkami Unii Europejskiej i powinniśmy być z tego dumni, to musimy w sposób szczególny pamiętać o dziejach naszego państwa, jak również pielęgnować własne tradycje, zwyczaje i  symbole.  

Odsłony: 24

Podobne wpisy