Jak co roku, w ostatnim tygodniu września, w naszej szkole odbyła się akademia podsumowująca akcję Sprzątania Świata. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: „Wyprawa poprawa”. Jej celem było zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy z nas może odegrać na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza w kwestii rozwiązywania problemów tzw. dzikich wysypisk.

Akademię uświetniło przedstawienie pt. Minionki w Stumilowym Lesie nawiązujące wymową do motta przewodniego.   W rolę Minionków i przyjaciół ze Stumilowego Lasu wcielili się uczniowie klasy IV a, którzy pracowali pod kierunkiem pani Justyny Pawlickiej. Całość przeplatana była piosenkami wykonywanymi przez uczniów klasy II c przygotowanymi na tę okoliczność przez panią Ewę Jóźwiak.

Obchodom Sprzątania Świata w naszej szkole towarzyszyły konkursy. Poniżej prezentujemy wyniki:

v  Motyl z surowców wtórnych – praca przestrzenna:

Klasy I – III

1.    miejsce – Aleksandra Sławska kl. I c,