Print Friendly, PDF & Email

Jak co roku, w ostatnim tygodniu września, w naszej szkole odbyła się akademia podsumowująca akcję Sprzątania Świata. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: „Wyprawa poprawa”. Jej celem było zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy z nas może odegrać na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza w kwestii rozwiązywania problemów tzw. dzikich wysypisk.

Akademię uświetniło przedstawienie pt. Minionki w Stumilowym Lesie nawiązujące wymową do motta przewodniego.   W rolę Minionków i przyjaciół ze Stumilowego Lasu wcielili się uczniowie klasy IV a, którzy pracowali pod kierunkiem pani Justyny Pawlickiej. Całość przeplatana była piosenkami wykonywanymi przez uczniów klasy II c przygotowanymi na tę okoliczność przez panią Ewę Jóźwiak.

            Obchodom Sprzątania Świata w naszej szkole towarzyszyły konkursy. Poniżej prezentujemy wyniki:

v  Motyl z surowców wtórnych – praca przestrzenna:

Klasy I – III

1.    miejsce – Aleksandra Sławska kl. I c,

                  Amelia Duda kl. III c,

                  Viktoria Nowakowska kl. II b

2.    miejsce – Angelika Moleń kl. I a

                 Kaja Będkowska kl. Ic

3.    miejsce – Nadia Jena kl. I d

                  Miłosz Suchow kl. I d,

                  Maja Jakubowska kl. II b

                 wyróżnienie – klasa I e

Klasy IV – VI

1.   miejsce – Natalia Rutowicz kl. IV a

2.   miejsce – klasa VI c

3.   miejsce – Martyna Rybicka kl. IV b

                    klasa V c

wyróżnienie – klasa V a

Odsłony: 22

Podobne wpisy