Print Friendly, PDF & Email

W dniu 5 października klasy 5a i 5b pod opieką p. Katarzyny Lubczyńskiej-Połeć i p. Marty Klonowskiej uczestniczyły w wycieczce integracyjnej do ośrodka agroturystycznego „Michałówka” w Woli Czarnyskiej. Czekali na nas bardzo mili właściciele p. Ewa i p. Michał, którzy zaprowadzili nas do domku, gdzie mogliśmy zostawić nasze rzeczy oraz zjeść śniadanie. Pierwszą atrakcją była przejażdżka traktorem, która dostarczyła nam wiele pozytywnych emocji. Następnie oddaliśmy się pracy twórczej na warsztatach z lepienia z gliny. Kierując się wyobraźnią i umiejętnościami spod naszych rąk wychodziły przepiękne garnuszki, miseczki, kubeczki czy różnego rodzaju figurki. Podczas warsztatów poznaliśmy historię lepienia naczyń z gliny, a także sposoby wytwarzania wyrobów z gliny. Chętni uczniowie mieli okazję formować glinę na kole garncarskim. Po warsztatach był czas na zajęcia sportowe. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, natomiast dziewczynki wraz z wychowawczyniami ćwiczyły figury akrobatyczne😊. Kolejnym punktem programu było przeniesienie się do krainy Indian. Poznaliśmy zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie. Każdy uczeń wykonał własnoręcznie pióropusz oraz nadał sobie indiańskie imię wśród których pojawiły się „Przyczajona Ryba”, „Tańcząca z wiatrem”,  „Tańcząca z Wilkami”, „Mięsożerny Kogucik” czy „Dziki Bizon”. Następnie podzieliliśmy się na trzy grupy, z których każda miała za zdanie samodzielnie zbudować tipi. Po zakończonej budowie wioski indiańskiej wszyscy pełni wrażeń i zgłodniali z apetytem zjedli przygotowane przez gospodarzy kiełbaski z grilla. Na zakończenie naszego pobytu zapoznaliśmy się z mieszkańcami mini ZOO – koziołkiem Benkiem, alpakami Mają i Lusią oraz kucami – Amadeuszem i Big Benem. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń.

Odsłony: 96

Podobne wpisy