Print Friendly, PDF & Email

29 maja 2022 roku w niedzielny wieczór uczniowie klasy 7D wraz z wychowawcą i swoimi rodzicami wybrali się na operę pt.: “Madama Butterfly” do Teatru Wielkiego w Łodzi. 

Opera “Madame Butterfly”, choć powstała ponad 100 lat temu, do dziś – gdy jest wystawiana – wypełnia po brzegi sale na całym świecie. Tak było i tym razem w naszym Teatrze Wielkim.

Jedno z najsłynniejszych dzieł Giacoma Pucciniego to uniwersalna opowieść o miłości, wojnie i przepaści, jaka dzieli kulturę wschodu i zachodu. W trzech aktach można było poznać historię młodego oficera Pinkertona i młodziutkiej gejszy Cio-ciosan (Butterfly). Dla uczniów było to pierwsze spojrzenie na operę, które w dzisiejszych wirtualnych czasach jest ucztą dla zmysłów – dla ucha, oka, wyobraźni, intelektu i emocji. 

Odsłony: 34

Podobne wpisy