Print Friendly, PDF & Email

4.grudnia klasa III b uczestniczyła w symulowanej rozprawie karnej w Sądzie Rejonowym Łódź -Widzew w ramach programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Sąd Rejonowy. Tematem rozprawy była kradzież smartfona. W rolę poszkodowanego i oskarżonego wcielili się pracownicy sądu. Celem rozprawy było pokazanie dzieciom, że zaspokajanie własnych potrzeb i pragnień nie może odbywać się kosztem innych. Poza udziałem w rozprawie i naradzie sędziów dzieci zapoznały się z pracą sądu, wzięły udział w pogadance, w której omówione zostały role procesowe. Poznały jak działa system prawa, jakim zakresem spraw zajmują się sądy i dlaczego należy przestrzegać prawa oraz jakie są konsekwencje ich naruszania. Uczniowie mieli okazję zobaczyć „niebieski pokój” przeznaczony do przesłuchiwań dzieci i młodzieży. Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć w sędziowskich togach.

Odsłony: 25

Podobne wpisy