Print Friendly, PDF & Email

11 września 2017 r. uczniowie klas Vc i VIIc odwiedzili, w ramach projektu Edukacja Prawna,  Sąd Rejonowy przy ulicy Kościuszki w Łodzi.

Wzięli oni udział w spotkaniu z sędzią orzekającym. Dowiedzieli się o codziennej pracy sędziego oraz o tym , czym zajmują się sądy. Odbyło się także spotkanie z panią kurator. Prowadzący duży nacisk położyli na korzystanie z forów internetowych. Zwrócili także uwagę na konsekwencje nieprzestrzegania prawa, podając przy tym konkretne przykłady czynów najczęściej popełnianych przez młodzież. Następnie uczestnicy zajęć  zadawali ciekawe  pytania  pani kurator  i panu sędziemu na temat funkcjonowania zwiedzanej instytucji.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli, jak urządzono salę rozpraw. Mogli stanąć za barierką dla świadków, zasiąść w togach na miejscu prokuratora, adwokata oraz za stołem sędziowskim i poczuć się w roli sędziego. Ponadto obejrzeli cele przeznaczone dla osób aresztowanych i specjalny pokój przesłuchań dla dzieci.

Spotkanie okazało się ciekawe i dostarczyło wielu cennych informacji.

Odsłony: 15

Podobne wpisy