Print Friendly, PDF & Email

Drodzy Darczyńcy!

Z radością informujemy, że tegoroczna akcja Szlachetna Paczka zakończyła się sukcesem. Udało się spakować ponad 40 paczek i obdarować aż trzy rodziny (w tym jedną szkolną). Wymarzone prezenty trafiły do tych, którzy ich najbardziej potrzebowali i na pewno pomogą godnie i radośnie spędzić święta.

Jesteśmy szczęśliwe i dumne, że wśród szkolnej społeczności jest tylu uczniów, rodziców i pracowników, którym los innych nie jest obojętny. Dziękujemy Państwu
za  wielkie zaangażowanie, hojność, a przede wszystkim za ogromne serce.

Życzymy również spokojnych, pełnych zdrowia i rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                             Organizatorki akcji

Poniżej zamieszczamy również podziękowania i relacje wolontariuszy opiekujących się obdarowanymi rodzinami:

„Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepszy! Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.”

               Relacja ze spotkania z pierwszą rodziną przy wręczeniu paczki:                 

Gdy przyjechaliśmy z paczkami, Daniel i Mateusz ochoczo pomogli nam wnosić je do mieszkania. Nie wierzyli, że przywieźliśmy ich aż 21. Mateusz energicznie odkrywał tajemnice każdego pudełka w poszukiwaniu swojego prezentu, co łatwe nie było. Pani Alicji bardzo spodobały się nowe talerze i nowa suszarka do prania. W końcu będzie miała miejsce na rozwieszanie ubrań. Pan Sławek od razu przymierzył nowe buty do chodzenia. Nie mógł się doczekać kolejnego spaceru ze swoim wiernym towarzyszem. Atmosfera podczas naszej wizyty była niezwykle wesoła.               

                Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Nawet się nie spodziewaliśmy, że dostaniemy tyle paczek! Dziękujemy. Wszystko nam się przyda i z pewnością będzie nam łatwiej.

          Relacja ze spotkania z drugą rodziną przy wręczaniu paczki:

Rodzina była pozytywnie zaskoczona liczbą wręczonych paczek. Podczas rozpakowywania dzieci wyrywały sobie nawzajem paczki, bo każde chciało otworzyć jak najwięcej. Najmłodsza, gdy ujrzała ponad metrowego misia, zaczęła go ściskać i położyła się z nim
na łóżku. Brat, kiedy już ustąpił siostrze w otwieraniu paczek, postanowił urządzić swoim zwierzakom nowe mieszkanie w klatkach, które były dla niego prezentem najbardziej wyczekiwanym. W oczach dzieci i ich mamy kręciły się łzy wzruszenia. Pani Izabela
z zachwytem patrzyła na wszystkie paczki i nie mogła uwierzyć w dobro, które ją spotkało. Kiedy odpakowała prezent dla siebie i znalazła tam zegarek, popłakała się ze wzruszenia, mówiąc, że nigdy nie miała tak eleganckiej rzeczy na ręku. „Te święta będą wyjątkowe,
bo anioły spadły z nieba na ziemię do nas!”- tymi słowami p. Izabela pożegnała wolontariuszy.

                Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Bardzo serdecznie dziękujemy  za podarowanie radości tuż przed świętami.

Odsłony: 9

Podobne wpisy