Print Friendly, PDF & Email

23 listopada uczniowie klasy IIa  i IIb  wybrali się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej “W Lesie Łagiewnickim”, w ramach cyklicznych zajęć dydaktycznych. Tym razem uczniowie wraz z przewodnikiem wyszukiwali w lesie krzewów, drzew oraz ich owoców, zgodnie z wytycznymi na kartach pracy oraz  według wskazówek i podpowiedzi przewodnika. Zadaniem dzieci było odszukanie właściwej nazwy danej rośliny i dopasowanie jej do rysunku. Uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością poszczególnych warstw lasu, gdyż zadaniem dodatkowym było umieszczenie – za pomocą cyfr – danego drzewa lub krzewu we właściwej warstwie. Pogoda nam dopisała. Było ciepło i momentami słonecznie.Oprócz utrwalenia znajomości nazw krzewów i drzew uczniowie mieli okazję zobaczyć świeże  legowisko sarny. 

    Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej niezwykłej lekcji przyrody. Skrupulatnie wypełniali karty pracy. Po spacerze czekała na nas ciepła herbata.Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.Pożegnaliśmy las na okres zimy. Na kolejnym spotkaniu z Lasem Łagiewnickim uczniowie będą wypatrywać symptomów wiosny :). Dziećmi opiekowały się p.M.Kowalczyk i B.Bartoszewska

Odsłony: 17

Podobne wpisy