Print Friendly, PDF & Email

15 marca 2016 r. odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii Szkoły Podstawowej”. Była to 8. edycja konkursu, który odbywa się w Zespole Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim. Nasi uczniowie: Krzysztof Bibik (kl. IV b ), Antoni Hokusz  (kl. IV a), Aleksandra Załuska (kl. V a), Julia Buczkowska  (klasa V a), Hubert Rogut (klasa VI c),  Bartosz Pietrzak  ( kl. VI c) mieli okazję zmierzyć się z zawiłościami ortografii i interpunkcji. Rozgrywki składały się z dwóch etapów: indywidualnego dyktanda  w poszczególnych  grupach  wiekowych oraz potyczek drużynowych.  Nasi uczniowie spisali się znakomicie! Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Ortografii przyznano Julii Buczkowskiej.  W klasach szóstych pierwsze  miejsce zajął Hubert Rogut. W drugim etapie uczniowie SP 48  po raz kolejny zdobyli puchar za I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej.  

Uczniów przygotowały do konkursu panie: Justyna Dudek i Małgorzata Szymańska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Odsłony: 10

Podobne wpisy