Print Friendly, PDF & Email

21 listopada już po raz drugi obchodziliśmy  w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Przygotowaliśmy się do tego święta solidnie.

Tegoroczny Dzień Życzliwości zaczęliśmy świętować już w poniedziałek, kiedy to w szkole pojawiły się skrzynki życzliwości i pozdrowień. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli do nich wrzucać życzliwe liściki, pozdrowienia, laurki, które później zawisły na Skrzydłach Życzliwości. Powstało ponad 600 życzliwych kartek!!! Dużym zaskoczeniem były pozdrowienia napisane przez uczniów w języku angielskim i niemieckim;) Piątek okazał się dniem finału Tygodnia Życzliwości. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto. Chętnie włączyli się również nauczyciele oraz pracownicy szkoły.  Korytarze szkolne zamieniły się w Aleję Życzliwości wypełnioną licznymi cytatami, myślami na temat serdeczności, przyjaźni i uśmiechu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Skrzydła Życzliwości, na których uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, odszukiwali pozdrowienia adresowane do nich oraz robili sobie selfie ze skrzydłami.

Na koniec krótka refleksja.

          Podczas rozmów z uczniami zdarzały się głosy, że życzliwość jest niemodna, że się nie opłaca, że to tylko puste słowa. Mam nadzieję, że  jednak większość tak nie myśli. Jako ludzie, potrzebujemy przecież szacunku, ciepła, miłego słowa i gestu od innych. Na co dzień, goniąc za różnymi sprawami zapominamy o takich gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież obdarowując życzliwością innych nam także robi się przyjemniej. Pokażmy innym, że jednak warto być miłym (duża w tym rola nas dorosłych).  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi-wróci do nas ze zdwojoną mocą.

          Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta, bo tylko od nas zależy, czy będziemy  obdarzać się ,,ciepłym i puchatym” czy ,, zimnym i kolczastym”.

ŻYCZLIWOŚĆ USKRZYDLA 

Z najlepszymi życzeniami

Koordynator akcji 

      Katarzyna Michcik

Odsłony: 54

Podobne wpisy