I miejsce w "Matematycznym Czarze Par"

14 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 71 odbyła się XIII edycja konkursu dla klas czwartych „ Matematyczny Czar Par”. Do zmagań konkursowych przystąpiło 31 łódzkich szkół reprezentowanych przez jedna parę. Reprezentanci naszej szkoły: Ewa Kupis i Eryk Wałowski zdobyli pierwsze miejsce. Uczniowie musieli pokonać siedem konkurencji: krzyżówkę z hasłem, budowanie wieży, łamigłówkę liczbową, łamigłówkę rysunkową, zadanie tekstowe, domino i trzy widoki. Zadania konkursowe wymagały od dzieci logicznego myślenia, kreatywności i dużej wiedzy matematycznej, wykraczającej niekiedy poza ramy programu nauczania klasy IV. Laureatów do konkursu przygotowały panie – Krystyna Pawlak i Sylwia Dyrkacz – nauczycielki matematyki.

         Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.