Klasa II b w Planetarium

12 czerwca  uczniowie z klasy II b wybrali się do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi.Zajęcia składały się z trzech części. Pierwsza odbyła się w eksperymentarium i polegała na obserwacji i uczestniczeniu w ciekawych doświadczeniach. Uczniowie poznali wybrane prawa fizyki w przystępny i interesujący sposób. Po lekcji fizyki uczniowie wpisali się do pamiątkowej księgi i udali się do kopuły, gdzie pani podzieliła się z dziećmi swoją imponującą wiedzą na temat gwiazd, układu słonecznego i ruchu planet. Uczniowie w skupieniu wysłuchali wykładu, obserwując jednocześnie niebo pełne gwiazd.Dzieci porównały układ planet w poszczególnych porach roku.

Po fascynującej wizycie w kopule uczniowie obejrzeli krótki film edukacyjny, w którym dowiedzieli się dlaczego Księżyc jest pełen kraterów.Ostatnią atrakcją wizyty drugoklasistów w Planetarium było oglądanie Słońca oraz plam na nim za pomocą teleskopu.Uczniowie utrwalili swoją wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się na Słońcu.Zajęcia bardzo się uczniom podobały, najbardziej lekcja i doświadczenia w eksperymentarium :) Klasa II b poleca wizytę w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym każdemu!