Wycieczka klas II a i II b do Torunia

28 kwietnia klasy II a i II b wybrały się na wycieczkę do Torunia. Wyruszyliśmy o godzinie 8 rano, i mimo tak wczesnej pory wszystkim dopisywały humory. Każdy był ciekawy, co kryje w sobie miasto Toruń ? Podróż minęła nam sprawnie i we wspaniałej atmosferze :) Tuż przed Toruniem zatrzymaliśmy się w Ciechocinku. Znane w całej Polsce uzdrowisko przywitało nas rozwkitającą zielenią drzew i czystym, pachnącym powietrzem.

Mięliśmy okazję zobaczyć słynną fontannę, zwaną "grzybkiem". Ujrzeliśmy również na własne oczy przepiękne, potężne tężnie, dla których kuracjusze przyjeżdżają z całego kraju. Po krótkim przystanku ruszyliśmy dalej. Toruń przywitał nas zachmurzonym niebiem, ale na szczęście deszcz nas oszczędził a i słońce pojawiało się od czasu do czasu :) Nasz Przewodnik zaprowadził nas pod Krzywą Wieżę. Faktycznie była krzywa, próbowaliśmy utrzymać pion, stojąc przy jej ścianach ale okazało się to niemożliwe. Dalej ruszyliśmy do Muzeum Piernika. W drodze do niego minęliśmy dom, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. W Muzeum Piernika powitano nas serdecznie i przystąpiono do pokazu - w jaki sposób i z jakich składników przyrządza się piernik. Dzieci były zachwycone, ponieważ forma przekazu, słownictwo oraz humory prowadzących stworzyły fantastyczną atmosferę, a wiedza sama " wchodziła" do głów. Po krótkiej instrukcji każdy przystąpił do wykonania własnego piernika. Po kilkunastu minutach pierniki były gotowe i każdy zabrał swój wyrób na pamiątkę. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Planetarium, gdzie obejrzeliśmy fascynujący film o naszej galaktyce, planetach i kosmosie. Dzieci były zafascynowane pokazem i efektami specjalnymi.

Po seansie ruszyliśmy dalej zwiedzać starówkę Torunia, która zachwyca architekturą i średniowieczną atmosferą. Na każdym straganie można zaopatrzyć się w drewniany miecz,stórj rycerski czy bryloczki w kształcie piernika. Po dość długim marszu dotarliśmy na obiad. Wszystkim bardzo smakowało :) Najedzeni ruszyliśmy do autokaru i rozpoczęliśmy drogę powrotną do naszego rodzinnego miasta Łodzi. W czasie drogi czas umilało nam śpiewanie piosenek oraz seans filmowy. Wycieczka do Torunia była fantastyczna, miasto piękne, wiele zwiedziliśmy i dużo się nauczyliśmy.

W tej cudownej podróży towarzyszyły nam siostra Dolorosa, Ania Kubik oraz Basia Bartoszewska. Dziękujemy także naszemu pilotowi, panu Tadeuszowi oraz panu kierowcy. Wycieczka do Torunia - super!!!