O budzeniu się ze snu zimowego - klasa Id na tropie zwiastunów wiosny

16 kwietnia klasa I d wyruszyła do Ogrodu Botanicznego na lekcję przyrodniczą dotyczącą zmian zachodzących w przyrodzie i poszukiwaniu pierwszych symptomów wiosny. Dzieci z zaciekawieniem podążały za paniami przewodniczkami, przyglądając się uważnie magnoliom, narcyzom, krokusom, bratkom i wielu innym okazom flory, które całą feerią barw cieszyły oczy uczestników wycieczki.

Dodatkowo dzieci dowiedziały się, w jaki sposób rośliny wysokogórskie przystosowały się do życia w dość trudnych warunkach, a na zakończenie zobaczyły, jak dawniej mieszkano na wsi. Uczniowie zwiedzili każdy kąt izby, dopytując, do czego służyły poszczególne przedmioty i narzędzia. Panie przewodniczki wyjaśniły dzieciom także, jakie rośliny użytkowe były charakterystyczne na polskich wsiach.

Wyjście do Ogrodu Botanicznego zorganizowała pani Ilona Rajska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczyni klasy I d.