Wycieczka klas drugich

Klasa 2a i 2b z wychowawcami Renatą Madej, Magdaleną Supeł i Ewą Chwiałkowską byli na wycieczce w Bolimowie i Konarzewie. Uczniowie brali udział w warsztatach u garncarza i wyplatali z wikliny oraz mieli ognisko integracyjne gdzie piekli kiełbaski.

View the embedded image gallery online at:
https://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeId4194b8086b

Sukcesy naszych uczniów

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w dwóch konkursach międzyszkolnych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 14 w Łodzi. W konkursie „Okładka mojej ulubionej książki” wyróżnienia zdobyli autorzy pięknych i ciekawych dzieł:

Jakub Mleczko kl.7b

Zuzanna Osińska kl.7b

Amelia Wałowska kl.7c

Uczestnicy IV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Szekspir z podstawówki” musieli napisać jeden akt dramatu, a inspiracją była piosenka Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat”.  Prace naszych uczennic zostały docenione przez jurorów. Oto laureatki:

II miejsce – Weronika Szałwińska  kl.7c

III miejsce – Amelia Wałowska  kl.7c

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

View the embedded image gallery online at:
https://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeIdcb11294a33

Przedstawienie „Baśniowy ambaras”

Co może się zdarzyć, gdy dzieci nie czytają baśni i bajek? Co się może zdarzyć, gdy zbyt dużo czasu spędzają przed telewizorami, komputerami  i z telefonami w rękach? Otóż wiele bardzo dziwnych rzeczy! Lepiej więc nie zapominać o czytaniu książek. Przekonały się o tym dzieci z klas 1-4, które w środę 15 czerwca obejrzały przedstawienie „Baśniowy ambaras”, przygotowane przez uczniów z klasy 4a uczęszczających na koło polonistyczne. Mamy nadzieję, że spektakl zainspiruje młodych widzów do zaprzyjaźnienia się z książkami.

View the embedded image gallery online at:
https://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeIded55f27c74

Projekt "Europa i ja"

Klasa II B wraz z wychowawcą Magdalena Supeł brali udział w projekcie edukacyjnym „Europa i ja”. Swoją podróż odbyli do Hiszpanii. Każdego miesiąca poznawali kulturę kraju, symbole narodowe, miasta, tańce regionalne, zabawy dzieci, zwierzęta oraz lokalne przysmaki. Otrzymali certyfikat za wykonanie zadań.

View the embedded image gallery online at:
https://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeId26dc1aabee

Klasa 7d w Teatrze Wielkim

29 maja 2022 roku w niedzielny wieczór uczniowie klasy 7D wraz z wychowawcą i swoimi rodzicami wybrali się na operę pt.: "Madama Butterfly" do Teatru Wielkiego w Łodzi. 

Opera "Madame Butterfly", choć powstała ponad 100 lat temu, do dziś - gdy jest wystawiana - wypełnia po brzegi sale na całym świecie. Tak było i tym razem w naszym Teatrze Wielkim.

Jedno z najsłynniejszych dzieł Giacoma Pucciniego to uniwersalna opowieść o miłości, wojnie i przepaści, jaka dzieli kulturę wschodu i zachodu. W trzech aktach można było poznać historię młodego oficera Pinkertona i młodziutkiej gejszy Cio-ciosan (Butterfly). Dla uczniów było to pierwsze spojrzenie na operę, które w dzisiejszych wirtualnych czasach jest ucztą dla zmysłów - dla ucha, oka, wyobraźni, intelektu i emocji. 

View the embedded image gallery online at:
https://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeId0f20648a2e