Print Friendly, PDF & Email

Bałuckie Spotkania Recytatorów to projekt edukacyjny skierowany do dzieci
i młodzieży. Jego organizatorem jest Miejska Strefa Kultury: Żabieniec, Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO. Poprzez realizację różnorodnych form, takich jak: warsztaty, prezentacje, wieczór poetycki oraz dzięki zaproszonym do projektu twórcom teatru – aktorom i reżyserom teatralnym, uczestnicy biorący udział w Spotkaniach mogą poszerzyć swoje umiejętności i kompetencje z zakresu kultury żywego słowa, recytacji, interpretacji tekstu, a także rozbudzić
i ukierunkować swoje zainteresowania.

Nasze uczennice: Anna Figielska (kl. IVa), Maja Możdrzeń (kl. IVa), Antonina Ochlik (kl. IVa), Aleksandra Łukasińska (kl. IVb), Emilia Łukasińska
(kl. VIa),  Adrianna Złotowska (kl. VIa) wzięły udział w XXXIII Bałuckich Spotkaniach Recytatorów trwających od 20 marca do 26 kwietnia 2024r.

Dziewczynki najpierw uczyły się na pamięć wybranych utworów poetyckich, potem ćwiczyły ich interpretację w domu i w szkole.  Następnie 22 kwietnia recytowały wiersze przed Radą Artystyczną, a także zgromadzoną publicznością. W ten sposób spośród ponad 170 uczestników wyłonionych zostało kilkanaście osób, które zostały wyróżnione i zaproszone do zaprezentowania się 26 kwietnia w czasie Wieczoru Poetyckiego Refleksje i nastroje.

Wszystkie nasze uczennice zaprezentowały się podczas Spotkań znakomicie. Adrianna Złotowska została wyróżniona dyplomem Błysk talentu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Odsłony: 85

Podobne wpisy