Print Friendly, PDF & Email

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje całej społeczności szkolnej, która odpowiedziała na naszą prośbę i hojnie wsparła akcję Fundacji Pomocy Humanitarnej “Redemptoris Missio”. Akcja polegała na zbiórce szczoteczek i past do zębów oraz kostek mydeł, które zostały przesłane i rozdane dzieciom w szkołach prowadzonych przez polskich misjonarzy w Kamerunie.

Wspólnie zebraliśmy:

  • 317 kostek mydeł
  • 184 opakowania szczoteczek do zębów
  • 133 sztuki past do zębów plus karton mini past do zębów

Łączna waga wysłanych darów do Fundacji to 40kg. Bardzo dziękujemy również naszej wspaniałej Radzie Rodziców za wsparcie w kosztach przesyłki;)

Za waszą wrażliwość, za serce, które zdolne było przekroczyć granice kraju, za uśmiech na twarzy małych afrykańskich dzieci – DZIĘKUJEMY! 

Nasza szkoła otrzymała tytuł SZKOŁA Z MISJĄ za wspieranie działań Fundacji Pomocy Humanitarnej “Redemtoris Missio” na rzecz najbiedniejszych mieszkańców świata oraz dyplom za udział w akcji Kup Pan szczotkę i Podaj mydło za bezinteresowną pomoc w zadbaniu o uśmiechy afrykańskich dzieci.

 

Odsłony: 88

Podobne wpisy