Print Friendly, PDF & Email

W dniu 9 marca 2023 roku uczniowie klasy 8C i 8D pojechali na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego, które mieści się w budynku dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich na Woli. Zwiedzanie tego nowoczesnego, multimedialnego muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego, stanowiące do dziś przykład heroizmu, męstwa i walki o wolność. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenia i była dla uczniów prawdziwą żywą lekcją historii i patriotyzmu.

Kolejnym punktem zwiedzania Warszawy było Centrum Nauk Kopernik. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie.

Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się na szybki posiłek i powrót do domu. Jedno jest pewne – tą wycieczkę zapamiętamy na długo.

 

Odsłony: 102

Podobne wpisy