Print Friendly, PDF & Email

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała wolność po 123 latach zaborów dokonanych przez Rosję, Austrię i Prusy. Jest to niezwykle ważna data w historii naszego państwa, dlatego uczczona została świętem narodowym.

W tym roku obchodzona była 104. rocznica uzyskania niepodległości. W naszej szkole upamiętniliśmy ją 9 listopada. Odbyła się wówczas uroczysta akademia – najpierw dla dzieci z klas starszych 4-6 i 7-8, a później z oddziałów 1-3.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły do sali gimnastycznej oraz odśpiewaniu hymnu państwowego przez zebranych uczniów i nauczycieli, głos zabrał Pan Dyrektor. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów z klas: 5a, 5b, 8a, 8b, 8c i 8e. Mogliśmy również wysłuchać piosenek patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego (dzieci z klas trzecich i czwartych), a także obejrzeć taniec z flagami zaprezentowany przez uczennice z klas ósmych. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Był on piękną, ciekawą i wzruszającą lekcją historii. Nie mogliśmy przy tym zapomnieć, że są wśród nas Koledzy i Koleżanki z Ukrainy, którzy ze względu na trwającą wojnę, nie mogą czuć się bezpiecznie we własnym kraju i we własnych domach. W tym roku, jak nigdy przedtem, uświadomiliśmy sobie, że wolność jest wielkim skarbem, który trzeba cenić i pielęgnować.

Przygotowaniem akademii zajmowały się panie: Zofia Dziuba, Marta Klonowska, Agnieszka Krzesińska i Alina Sakwińska. Nad oprawą techniczną i sprzętem nagłaśniającym czuwał pan Przemysław Albrecht.

Odsłony: 155

Podobne wpisy