Print Friendly, PDF & Email

W dniu 4 października 2019 roku odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W tej akcji edukacyjnej wzięły udział aż 5862 szkoły z 33 krajów na całym świecie: Polska, Rosja, Chorwacja, Ukraina, Białoruś, Rumunia, Łotwa, Turcja, Stany Zjednoczone, Egipt, Portugalia, Mongolia, Litwa, Indie, Gruzja, Meksyk, Irlandia, Bośnia i Hercegowina, Estonia, Birma, Katar, Malta, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Anglia, Chile, Kamerun, Włochy, Ekwador, Arabia Saudyjska, Kazachstan, Australia, Czechy i Holandia.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji po raz drugi. 

Celem przedsięwzięcia było przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie uczniowie.
Zaopatrzeni w losy, tworzyli oni specjalne Komisje,  przepytywali starszych i młodszych kolegów oraz dorosłych. Taka zamiana ról okazała się bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci natomiast były bardzo zmotywowane do pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Chętnych do sprawdzenia swojej pamięci było bardzo wielu, więc kolejki do komisji były długie.

Gratulujemy wszystkim osobom, które zmierzyły się z tabliczką mnożenia a szczególnie nauczycielom/pracownikom obsługi i administracji, że mieli odwagę zamienić się rolami i przystąpić do egzaminu przeprowadzanego przez uczniów.

Ta akcja wyłoniła wielu „Ekspertów Tabliczki Mnożenia”, którzy otrzymali pamiątkowe naklejki, jako dowód zdanego egzaminu.

Odsłony: 39

Podobne wpisy