Print Friendly, PDF & Email

W sobotę 26 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Lubczyńskiej – Połeć oraz p. Sylwii Dyrkacz  wzięli udział w XXV kweście na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Akcję jak co roku zorganizowało Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem. Reprezentanci naszej szkoły z klas 4b i 6d podjęli się również porządkowania zabytkowych pomników nekropoli. W tym roku zadbali o kilka pomników na katolickiej części cmentarza. Po kweście odwiedzili również grób bohatera walk o niepodległość Polski, Stefana Pogonowskiego, którego historię przybliżyli nam Szymon Będkowski i Nicola Siewierska z klasy 6d. Następnie udaliśmy się pod pomnik Harcerek i Harcerzy poległych w czasie II wojny Światowej.  Nadia Zawadzka i Zosia Gams z klasy 6d opowiedziały młodszym kolegom z klasy 4b o symbolach krzyża harcerskiego. Wszyscy uczniowie uczestniczący w akcji wykazali się wysoką kulturą i wzorowym zachowaniem. Swoim zaangażowaniem w porządkowanie starych nagrobków dali świadectwo szacunku do ludzi zmarłych, którzy nie mają już bliskich. 

Odsłony: 23

Podobne wpisy