Print Friendly, PDF & Email

W dniach 29.03.2017r. i 30.03.2017r. odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii Szkoły Podstawowej organizowany przez Zespół Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim.

29 marca ortograficzne potyczki rozgrywały się między uczniami z klas I-III. Naszą szkołę reprezentowały wówczas: Pola Grelak (IIId), Paulina Różalska (IIb), Agata Rumińska (IIb) i Nikola Siewierska (IIId). Poszło im znakomicie. Drużynowo dziewczynki zajęły I miejsce, zdobywając dla szkoły puchar i tytuł Mistrza Ortografii. Indywidualnie wielki sukces odniosła również Pola Grelak, która zajęła I miejsce w kategorii klas trzecich.

30 marca natomiast swoje ortograficzne umiejętności prezentowali uczniowie z klas IV-VI. Byli wśród nich także przedstawiciele naszej szkoły, a mianowicie: Lilianna Domeradzka (IVc), Karina Madej (IVa), Konrad Czerwik (Va), Mikołaj Terczyński (Vb), Aleksandra Załuska (VIa) oraz Julia Buczkowska (VIa). Oni również świetnie sobie poradzili. Drużynowo zdobyli I miejsce, puchar i tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej. Były też sukcesy indywidualne. Lilianna Domeradzka zdobyła II miejsce w grupie klas czwartych, natomiast Julia Buczkowska wywalczyła II miejsce w kategorii klas szóstych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Odsłony: 18

Podobne wpisy