Print Friendly, PDF & Email

Pięć naszych uczennic: Kornelia Amroz (kl. VIA), Dominika Cichorek (kl. IVA), Oliwia Michalak (kl. VB), Monika Nowicka (kl. IVA) i Martyna Rybicka (kl. VB) pod opieką nauczycielek języka polskiego, p. Agnieszki Krzesińskiej i p. Justyny Dudek, wzięło udział w XXVI Bałuckich Spotkaniach Recytatorów.

Przygoda trwała kilka tygodni. Po wybraniu utworów i ich pamięciowym opanowaniu dziewczynki ćwiczyły piękną interpretację w szkole i w domu.

24 lutego 2017r. wraz z polonistką udały się do Bałuckiego Ośrodka Kultury „Na Żubardzkiej”. Tam z reżyserem teatru dzieci i młodzieży oraz logopedą, p. Dorotą Radziewicz, doskonaliły swe umiejętności. Kolejne dwugodzinne warsztaty odbyły się 3 marca.

Natomiast 6 marca okazał się najtrudniejszym dniem – wtedy 60 młodych artystów z łódzkich szkół podstawowych musiało zaprezentować się przed Radą Artystyczną i zgromadzoną publicznością. Rada wybrała spośród nich 12 najpiękniej recytujących. W tej grupie wyróżnionych znalazły się aż dwie nasze uczennice – Oliwia Michalak i Monika Nowicka. W nagrodę otrzymały zaproszenie na koleje warsztaty,  tym razem z aktorem i reżyserem Marcinem Wartalskim, oraz na wieczorek poetycki.

10 marca, choć bardzo męczący (warsztaty i wieczór poetycki trwały 4,5 godziny), możemy zaliczyć do udanych dni. Świetne występy Moniki i Oliwii wzbudziły zachwyt publiczności. Dziewczynki przywiozły nie tylko miłe wspomnienia,
ale również wspaniałe nagrody i dyplomy.

           Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Odsłony: 12

Podobne wpisy