Print Friendly, PDF & Email

 19 grudnia 2016 r. klasy IVc i IVa  udały się do Ceramilandii.  Uczniom zaprezentowano technologię produkcji, w trakcie której mogli obserwować proces wytwarzania wyrobów ceramicznych. Ponadto poznali surowce, sposoby formowania masy, wypalania ceramiki oraz rodzaje i techniki dekoracji.
W części praktycznej uczestnicy warsztatów własnoręcznie dekorowali doniczki i figurki. Mogli  również pobawić się  gliną, wałkować ją i wycinać foremkami różne wzory. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali dyplom Młodego Ceramika.

     Dużo radości sprawiło dzieciom spotkanie z „prawdziwym” świętym Mikołajem. Wyśmienitą zabawę i upust niekończącym się pokładom energii uczniów zagwarantował pobyt w parku rozrywki z labiryntami,  torem przeszkód i zjeżdżalniami. 

Odsłony: 19

Podobne wpisy