Print Friendly, PDF & Email

17 czerwca 2016r. odbyło się podsumowanie projektu literackiego „Wojenne przygody niedźwiadka Wojtka” zorganizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Poleski Ośrodek Sztuki i Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Kilkuset uczniów z kilkunastu łódzkich szkół najpierw poznało książkę Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek. Prawdziwa historia”, a potem – od lutego do maja – uczestniczyło w wielu ciekawych wydarzeniach. Naszą szkołę reprezentowała klasa Va pod opieką nauczycielki języka polskiego, Justyny Dudek.

Na pewno duże wrażenie na dzieciach wywarło spotkanie z autorem książki, dowcipnym, pełnym pasji i zdolności aktorskich. Wizyta w Muzeum Tradycji Niepodległościowych dostarczyła z kolei wiedzy historycznej, ale była też okazją do wykazania się zdolnościami detektywistycznymi i umiejętnością pracy z kolegami. Piękne wspomnienia zostawiły warsztaty z p. Hanną Jastrzębską Gzellą, specjalistką od dramy, która przeprowadziła uczniów „szlakiem Wojtka”. Było ciekawie, zabawnie, ale też wzruszająco, kiedy próbowali wczuć się w rolę polskich żołnierzy zdobywających Monte Cassino.

Poza tym odbywały się lekcje inspirowane przygodami sympatycznego misia, w naszej szkole uczniowie klasy Va na języku polskim tworzyli słowno-plastyczny portret Wojtka i próbowali przeprowadzić z nim wywiad.

 Wszystkim tym działaniom towarzyszyły konkursy. Plastyczny, na najciekawszą maskotkę przedstawiającą Wojtka,  i literacki. Młodsze dzieci pisały wiersze o losach niedźwiadka, a starsze tworzyły prace na temat: Tylko dzięki przyjaźni można być w pełni szczęśliwym człowiekiem. Spośród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła nasza uczennica, Marysia Dudzińska z klasy Va (ex aequo z Dominiką Kwapisz z SP 34). Serdecznie gratulujemy!

Odsłony: 12

Podobne wpisy