Print Friendly, PDF & Email

 5 maja odbyła się II edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Z wizytą w baśniowych krainach”. W majowe przedpołudnie trzecioklasiści z czterech szkół podstawowych przystąpili do czytelniczych potyczek. Uczniowie musieli wykazać się niekiedy wręcz fenomenalną znajomością baśni, by rozwiązać konkursowe zadania. Przydawała się również kreatywność i lekkie pióro czy zdolności plastyczne.

   Po zaciętej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z naszej szkoły, którą reprezentowały: Lilianna Domeradzka, Zuzanna Idzikow-ska i Julia Wawrzyniak, II miejsce zajęły reprezentantki SP 55 w składzie: Anna Grzęda, Lena Jaskóła i Joanna Sujczyńska, III miejsce zaś uczniowie ze SP 70 – Anastazja Dzikowska, Wiktoria Kaczmarek i Cezary Słubik. Wyróżnienie przypadło w udziale uczennicom ze SP 172: Nadii Chodaczek, Kindze Michalak i Małgorzacie Rosińskiej.

   Tego samego dnia nastąpiło rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Pantofelek Kopciuszka”. Adresatem tego konkursu byli uczniowie klas 1 – 3. Przedsięwzięcie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem wśród uczniów łódzkich podstawówek. Dostarczone prace wykonano z różnorodnych materiałów. Oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu bucika Kopciuszka świadczy o tym, jak bogata jest dziecięca wyobraźnia. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. 

Ostatecznie postanowiono wyróżnić następujące prace:

      I miejsce – Livia Srtuś SP 65, Roksana Kociuba SP 48,

      II miejsce – Karolina Kaleta SP 65, Hanna Kubik SP 83, 

                       Barbara Bozińska SP 48 i Aleksandra Długosz SP 71, 

      III miejsce – Amelia Przybylska SP 56, Hanna Dulęba SP 48, 

                       Nicola Siewierska SP 48,

      wyróżnienie – Dominik Pietrasiak SP 56, Aleksandra Swat SP 83, 

                         Milena Bakura SP 48.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i laureatom za wzięcie udziału w konkursach!

– Monika Witek, Justyna Pawlicka i Iwona Gajewska – organizatorki.

Odsłony: 11

Podobne wpisy