Print Friendly, PDF & Email

11 maja uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią p.B.Bartoszewską i nauczycielką języka angielskiego p.A.Kubik wybrali się na całodniową wycieczkę.Pierwszym miastem,które odwiedzili uczniowie była Żelazowa Wola,w której znajduje się muzeum “Dom Urodzenia Fryderyka Chopina”.Przywitano nas projekcją krótkiego filmu nt miejsca, w którym urodził się Fryderyk Chopin. Następnie udaliśmy się do dworku aby dokładnie obejrzeć wnętrza, w których przyszedł na świat ten genialny kompozytor i pianista. Niewątpliwą atrakcją był spacer po rozległym parku, urządzonym w latach 1932-1939.Po zakupie pamiątek ruszyliśmy w dalszą podróż, do Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich w Sromowie, które założył rzeźbiarz ludowy, p.Julian Brzozowski. Uczniowie mięli niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska kilkaset drewnianych figur, o tematyce historycznej.Bardzo wiele z nich jest ruchoma, dzięki mechanizmom skonstruowanym przez nestora rodu Brzozowskich.Po pożegnaniu z córką Rzeźbiarza, która opowiedziała nam o historii tego miejsca ruszyliśmy do Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Nieborów przywitał nas chmurami, ale nie popsuło nam to humoru. Z zaciekawieniem zwiedziliśmy wnętrza Pałacu Radziwiłłów oraz Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii. W pałacu znajduje się obecnie muzeum wnętrz rezydencji pałacowej z XVII-XIX wieku. Po zakupieniu pamiątek i zrobieniu tysiąca zdjęć pojechaliśmy dalej, do Skansenu w Maurzycach, gdzie prezentowane są budynki dawnej wsi łowickiej.Po lekcji historii zjedliśmy pyszny obiad i wyruszyliśmy w drogę do Łodzi. Wycieczka była udana. Pogoda nam dopisała, wszystkie punkty zrealizowaliśmy bez opóźnień.

Odsłony: 10

Podobne wpisy