Print Friendly, PDF & Email

23 marca klasa III b uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych.Uczniowie pod czujnym okiem pani Ewy z Fundacji Edukacyjnej SIŁACZKA,  ozdabiali styropianowe jaja metodą decoupage’u. Mimo tego, iż metoda ta nie należy do najłatwiejszych, to po dokładnym objaśnieniu i pokazie pani Ewy oraz drobną pomocą wychowawczyni  dzieci bardzo dobrze sobie poradziły.Najpierw należało wyciąć przygotowane wcześniej elementy,które będą naklejane na jajo. Następnie dzieci za pomocą pędzli i kleju umieszczały obrazki na jajach.Ostatni etap to lakierowanie już umieszczonego obrazka.Pisanki wyszły piękne i z pewnością stanowiły ozdobę każdego wielkanocnego stołu 🙂 Oprócz twórczości plastycznej uczniowie utrwalili wiedzę nt symboliki jajka w tradycji świąt Wielkiej Nocy.

Odsłony: 16

Podobne wpisy