Print Friendly, PDF & Email

26 marca 2015r. w Zespole Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim odbył się VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii Szkoły Podstawowej”. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Aleksandra Załuska (IVa), Szymon Srogosz (IVc), Maja Kruczkowska (Vb), Hubert Rogut (Vc), Hanna Pietruszewska (VIa)          i Lidia Pawlicka (VIb).

W konkurencji indywidualnej (dyktando w poszczególnych grupach wiekowych) najlepsze okazały się nasze uczennice – Ola Załuska i Hania Pietruszewska, które nie popełniły żadnego błędu, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Ortografii oraz I miejsca w swych kategoriach. Na podium stanął też Hubert Rogut, który zajął II miejsce wśród piątoklasistów.

W drugiej części do trudnych zmagań przystąpiły drużyny. I tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 okazali się bezkonkurencyjni – zdobyli puchar za I miejsce.

Młodych mistrzów przygotowały do konkursu nauczycielki języka polskiego – Małgorzata Szymańska i Justyna Dudek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.             

Odsłony: 19

Podobne wpisy