Konkurs "Jesienią z mojego okna"

 

 

Miło nam poinformować, że Oliwia Baltyn z kl 3a i Teresa Adamczewska z kl 3 b zajęły  I miejsce w konkursie międzyszkolnym  pt: Jesienią z mojego okna". zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 109.

 

Gratulujemy

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/nasze-sukcesy#sigFreeId24cab31410

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy IVa – Wiktor Kawczyński zdobył I nagrodę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim nowe inspiracje za wiersz „Smok” w grupie wiekowej 9-12 lat. Organizatorem konkursu był Bałucki Ośrodek Kultury.

Wiktorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/nasze-sukcesy#sigFreeId302d13d005

Sukces Moniki Nowickiej w Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Klaudii Gajdy w Powiatowym Konkursie Plastycznym

 

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica – Monika Nowicka z klasy Va zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Przystoi walczyć w obronie praw, wolności, ojczyzny”.

Sukces odniosła również Klaudia Gajda z klasy IIa, która zajęła

I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „A to Polska właśnie…” .

Konkursy, w których wzięły udział Monika i Klaudia zorganizowane zostały  przez Sportową Szkołę Podstawową nr 3 im. Józefa Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim w ramach VII Powiatowego Konkursu Patriotycznego.
Obu dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/nasze-sukcesy#sigFreeId4427b4de4c

 

Wyróżnienie dla Marty Majewskiej i Martyny Rybickiej w XXVII Bałuckich Spotkaniach Recytatorów

Nasi uczniowie: Marta Majewska (kl.IVa), Monika Nowicka (kl. Va), Oliwia Michalak (kl. VIb), Martyna Rybicka (kl.VIb), Karolina Banaszewska (VIIb),  Jerzy Cepa (kl.Vc) i Krystian Ratajczyk (kl.Vc) wzięli udział w XXVII Bałuckich Spotkaniach Recytatorów.

Najpierw uczyli się na pamięć wybranych utworów poetyckich, potem ćwiczyli ich interpretację w domu i w szkole oraz podczas cyklu warsztatów w Bałuckim Ośrodku Kultury „Na Żubardzkiej”.  

Następnie musieli zaprezentować się tam  przed Radą Artystyczną, a także licznie zgromadzoną publicznością. W ten sposób spośród ponad 70 przedstawicieli łódzkich szkół podstawowych wyłonionych zostało 12 najpiękniej recytujących. Wśród nich znalazły się dwie nasze uczennice – Marta Majewska i Martyna Rybicka, które zaproszono na wieczór poetycki „Refleksje i nastroje”, a przed nim także –  na kolejne warsztaty z reżyserem teatralnym Andrzejem Czernym oraz panią Dorotą Radziewicz – logopedą, reżyserem teatru dzieci i młodzieży.

Podczas wieczoru poetyckiego Marta i Martyna zaprezentowały się wspaniale, a publiczność nie żałowała im braw. Dziewczynki otrzymały też dyplomy oraz wspaniałe nagrody.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/nasze-sukcesy#sigFreeId89cd789eae

Sukces Krzysia Bibika w XX Wojewódzkim Konkursie Poetyckim

Uczeń klasy 6b Krzysztof Bibik otrzymał wyróżnienie w XX Wojewódzkim Konkursie Poetyckim im. K.K. Baczyńskiego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ozorkowie. Laureaci odczytali swoje wiersze, tradycyjnie otrzymali też tomik ze wszystkimi nagrodzonymi utworami.  Jeden z tych tomików trafił również do naszej szkolnej biblioteki. Zapraszamy do czytania, a Krzysiowi życzymy dalszych sukcesów.

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/nasze-sukcesy#sigFreeIddad23d8a13