XV Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny

W środę 25 lutego 2015 roku w naszej szkole odbył się finałowy etap XV edycji Konkursu Przyrodniczo – Matematycznego. Do  konkursowych zmagań przystąpiło osiem dwuosobowych drużyn z Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego. Uczniowie odpowiadali na pytania z matematyki i przyrody przygotowane w formie prezentacji multimedialnej w programie PowerPoint. W dalszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali zadania otwarte. Uczniowie podczas konkursu mieli możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej na lekcji przyrody i matematyki w praktyce, w sytuacjach zaczerpniętych z życia codziennego. Zaproszeni goście mogli również zobaczyć krótkie przedstawienie na motywach baśni braci Grimm pt. „Żabi Król” przygotowane przez uczniów klasy VI a pod kierunkiem pani Justyny Pawlickiej. 

Laureaci XV edycji Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego:

I miejsce:     Nadia Durska i Barbara Bończak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim,

II miejsce:     Bartosz Pietrzak i Hubert Rogut ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Łodzi,

III miejsce:   Aleksander Sztybel i Szymon Olszak ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Łodzi. 

Gratulujemy !