Wycieczka klasy II b do Muzeum Pałacu Herbsta

27 lutego klasa II b udała się do Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi. Przed wejściem do środka postanowiliśmy zwiedzić ogród, który mimo, z racji obecnej pory roku  nie jest obsypany zielenią to zrobił na dzieciach duże wrażenie , poprzez zadbane trawniki i podcięte w różne ciekawe kształty krzewy.Wizyta w tym pięknym miejscu podzielona była na dwie części. Najpierw uczniowie zwiedzili po kolei najważniejsze pomieszczenia pałacu: gabinet, jadalnię, pokój dla mężczyzn i pokój dla kobiet. Wszystkie te pokoje łączy piękno wykonania , estetyka mebli oraz niepowtarzalna atmosfera historii, która w tym właśnie miejscu kiedyś się tworzyła. Ciekawostką jest fakt,że prawie w każdym pomieszczeniu znajdował się zegar. Zadaniem uczniów było znalezienie go w gąszczu mebli i przedmiotów. Czasem nie było to proste, bowiem niektóre zegary wyglądały jak rzeźby, jednak uczniowie poradzili sobie i zlokalizowali wszystkie ukryte zeagry w pałacu. Po części pokazowej uczniowie udali się na warszataty, w czasie których rozwiązywali zagadki, oczywiście dotyczące sposobów odmierzania czasu oraz różnych rodzajów zegarów. Następnie, każdy uczeń wykonał swój własny zegar z przygotowanych materiałów. Wizyta w Muzeum Pałacu Herbsta wszystkim bardzo się podobała, oprócz otrzymania sporej dawki historii, uczniowie utrwalili wiadomości nt. odmierzania czasu i odczytywania godzin na zegarze wskazówkowym.Uczniowie postanowili wiosną, gdy ogród będzie rozwkitał zabrać do Muzeum Pałacu Herbsta swoją rodzinę. Dzień przed naszą wizytą ,Muzeum Pałacu Herbsta otrzymało nagrodę główną w XV edycji Konkursu na Najlepsze Wnętrze Roku, w kategorii rekonstrukcji historycznych znajdujących się pod opieką konserwatora! Serdecznie gratulujemy, zapraszamy w to miejsce miłośników historii i nie tylko, i dziękujemy Pracownikom za ciepłe przyjęcie.