Zajęcia profilaktyczne z policją

    Dnia 13.09.2022 w klasie 1a mieliśmy przyjemność gościć policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Mogliśmy dowiedzieć w jaki sposób bezpiecznie dotrzeć do szkoły i do domu. Wykonaliśmy również dużo praktycznych ćwiczeń w formie zabawy z bezpiecznego poruszania się po drogach i przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieliśmy się również, co należy zrobić, kiedy zobaczymy kogoś, kto potrzebuje pomocy i jak łatwo zapamiętać numer alarmowy 112.

     Zajęcia bardzo się wszystkim podobały, a policjanci obiecali, że jeszcze nas odwiedzą :)

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeId20a3c8fa60

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

odbędzie się 1 września 2022 roku

Klasy I-III godz. 11.00

Klasy IV-VIII godz. 10.00

Wycieczka klas drugich

Klasa 2a i 2b z wychowawcami Renatą Madej, Magdaleną Supeł i Ewą Chwiałkowską byli na wycieczce w Bolimowie i Konarzewie. Uczniowie brali udział w warsztatach u garncarza i wyplatali z wikliny oraz mieli ognisko integracyjne gdzie piekli kiełbaski.

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeId4194b8086b

Wycieczka klasy 5b i 8a do Ojcowskiego Parku Narodowego i Krakowa

Na przełomie maja i czerwca uczniowie z klasy 5b i 8a byli na trzydniowej wycieczce. Poznawali najpiękniejsze zakątki Ojcowskiego Parku Narodowego, przeszli Doliną Prądnika do Bramy Krakowskiej, zamku na Pieskowej Skale i pod Maczugę Herkulesa. Zwiedzali też Kraków, m.in. Katedrę Wawelską, Sukiennice, Muzeum Lotnictwa, Kościół na Skałce i Kopiec Kościuszki. W Murzasichlu natomiast czekały na nich piękne górskie widoki i wieczór przy ognisku. To był wspaniale i miło spędzony czas. Wszyscy wrócili do domu w dobrych humorach i pełni wrażeń.

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeId70e302b897

Sukcesy naszych uczniów

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w dwóch konkursach międzyszkolnych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 14 w Łodzi. W konkursie „Okładka mojej ulubionej książki” wyróżnienia zdobyli autorzy pięknych i ciekawych dzieł:

Jakub Mleczko kl.7b

Zuzanna Osińska kl.7b

Amelia Wałowska kl.7c

Uczestnicy IV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Szekspir z podstawówki” musieli napisać jeden akt dramatu, a inspiracją była piosenka Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat”.  Prace naszych uczennic zostały docenione przez jurorów. Oto laureatki:

II miejsce – Weronika Szałwińska  kl.7c

III miejsce – Amelia Wałowska  kl.7c

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeIdcb11294a33