Wyniki konkursu „ Najpiękniejszy różaniec dla Maryi”

 

1 miejsce – Zuzanna Małyska kl 4e

2 miejsce – Dominika Cichorek kl 6a

                   Marcin Małyska kl5b

                   Zuzanna Osińska kl 4b

                   Nadia Zawadzka kl 5d

                   Natalia Żurawska kl 4c

                   Aleksandra Sławska kl 5c

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy.

 

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI (19.11-23.11)

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,
ale ich działanie jest naprawdę wielkie”
Matka Teresa z Kalkuty

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień powstał w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na wojnę Izraela z Egiptem. Jego idea tak się rozrosła, że z czasem zawitał aż do 180 krajów. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku. Dziś ma jednak wymiar mniej polityczny, a bardziej społeczny. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić dobry gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do obchodów tego bardzo pozytywnego dnia. Tegoroczny Dzień Życzliwości zaczęliśmy świętować już w poniedziałek, kiedy to w szkole pojawiły się skrzynki życzliwości i pozdrowień. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli do nich wrzucać życzliwe liściki, pozdrowienia, laurki, które później zawisły na Drzewie Życzliwości. Powstało ponad 600 życzliwych kartek!!! Dużym zaskoczeniem były pozdrowienia napisane przez uczniów w języku angielskim i niemieckim;) Piątek okazał się dniem finału Tygodnia Życzliwości. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto. Chętnie włączyli się również nauczyciele oraz pracownicy szkoły.  Korytarze szkolne zamieniły się w Aleję Życzliwości wypełnioną licznymi cytatami, myślami na temat serdeczności, przyjaźni i uśmiechu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Drzewo Życzliwości, na którym uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, odszukiwali pozdrowienia adresowane do nich.

         Kolejny Dzień Życzliwości dopiero za rok, a tymczasem starajmy się być dla siebie mili i uprzejmi każdego dnia.

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeId82f1d090ab

Czytaj więcej: TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI (19.11-23.11)

Targi książki 2018

W dniach 16 – 18  11. 2018 r. w Hali EXPO odbyły się Targi Książki, w których nasi uczniowie uczestniczą każdego roku już od 8 lat. Jest to bardzo ciekawa impreza księgarska – właściwie łódzkie święto literatury, gdzie prezentuje się około 100 wystawców, a wśród nich najprężniejsze firmy  wydawnicze. Największą gratką jest oczywiście udział popularnych polskich autorów książek beletrystycznych dla dzieci i młodzieży. Można z nimi porozmawiać, poznać osobiście, zakupić ciekawe książki   i pobrać autografy ze specjalnymi dedykacjami. Młodzież naszej szkoły brała udział w spotkaniach z Agnieszką Frączek, Emilią Kiereś, Joanną Kmieć, Magdaleną Podbylską i Ewą Karwan Podbylską, a biblioteka szkolna wzbogaciła się o około 30 nowych tytułów z pięknymi wpisami autorskimi. Zakupiliśmy też bardzo pięknie wydane pozycje na nagrody na koniec roku po mocno promocyjnych cenach. Wszyscy orzekli, że to niezwykle ciekawa impreza, szkoda, że na następną trzeba czekać aż rok.

 

                                                                         Nauczyciel-bibliotekarz

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeId63479e3751

Czytaj więcej: Targi książki 2018

"Pożegnanie jesieni"

  W dniu 28.11.2018 r. w cudownej atmosferze, odbył się bal pt. „Pożegnanie Jesieni” dla dzieci z klas I-III naszej szkoły. W nastrój balu wprowadziły zabawy muzyczno-ruchowe min.. „taniec liści”, „głowa, ramiona, kolana….”, „kaczuchy”. Kolejny etap imprezy to konkurencje na wesoło np. „skoki przez kałużę”, konkurs taneczny. Na koniec odbył się pokaz mody jesiennej. Modele i modelki zaprezentowali się w szeleszczących, różnobarwnych pelerynach, w przebraniach leśnych zwierzątek, skrzatów, muchomorków, owoców i warzyw. Wszystkie zabawy i konkurencje przeplatane były tańcami, korowodami oraz pląsami w rytm dyskotekowej muzyki. W trakcie balowych szaleństw dzieci mogły również posilić się słodkim poczęstunkiem. Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to, że bal był udany.

                                                                                     Organizatorzy balu:

                                                                        Nauczyciele-wychowawcy świetlicy szkolnej.

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeIdec6231a665

Czytaj więcej: "Pożegnanie jesieni"

SPOTKANIE Z REDAKTOREM WYDAWNICTWA AKAPIT-PRESS

 

 

   W dniach 29-30 października 2018 r w ramach współpracy z wydawnictwami gościliśmy w naszej szkole redaktora Adama Hemera, który przeprowadził w czterech klasach ciekawe zajęcia. Podczas spotkań z uczniami rozmawiał o pracy w  wydawnictwie i powstawaniu książek, czytał fragmenty tekstów, prezentował bohaterów  i w oparciu o treść przeprowadzał różne zadania, gry i zabawy. Stopień trudności ćwiczeń warsztatowych dostosował do wieku uczniów, co było ważne, gdyż w zajęciach brali udział uczniowie klas – IIIA, IIIB, IVC, VIC, i VIIA. Dla młodszych były gry językowe, skojarzeniowe, zadania plastyczne i quizy, a starszym proponował zadania aktorskie  i logiczne, a także warsztaty redakcyjne, które uczą pracy z tekstem i kreatywnego podejścia do lektury. Redaktor zachęcał uczniów do czytania prezentując mądre i ciekawe książki.

   Spotkania były bardzo ciekawe, podobały się uczniom i mam nadzieję przyczynią się do większego zainteresowania książką, i podniosą poziom czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

    Pana Adama Hemera zaprosiła Halina Tumińska – nauczyciel-bibliotekarz.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sp48lodz.pl/index.php/aktualnoscisp48#sigFreeIdbfbd5f54bc

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z REDAKTOREM WYDAWNICTWA AKAPIT-PRESS